Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób sprawić, by impreza integracyjna była skuteczna?

 W jaki sposób sprawić, by impreza integracyjna była skuteczna?

Kiedy zatrudniamy się w oryginalnej firmie, wybitnie rzadko oczekujemy, iż niedługo po rozpoczęciu pracy pozostanie zorganizowana impreza integracyjna dla wszystkich robotników w takim celu, aby wszyscy nowozatrudnieni byli w stanie zintegrować się z robotnikami o dłuższym stażu pracy. Generalnie imprezy integracyjne w kraju są rzadkością, a jeśli już są organizowane, to najczęściej na zasadzie spotkania w pubie czy innym lokalu tego typu.

Czasem udaje się zorganizować weekendowy wyjazd nad morze, jezioro bądź też w góry, dzięki czemu powstaje możliwość poznania wspólników na trzeźwo, bez wszechobecnego alkoholu. Niekiedy szefostwo pokrywa znaczącą część kosztów takiego wyjazdu, dzięki czemu pracobiorców może czekać pokaźna dawka atrakcji, jak na przykład zabawa rodzaju paintball, spływ kajakowy, wyjście do kina lub teatru czy udział w organizowanym akurat festynie. Możliwości jest w zasadzie wiele, wystarczy tylko odrobina inwencji twórczej organizatora i naturalnie należyte zaplecze finansowe. Dawniej imprezy integracyjne były niemało prostsze do zorganizowania.

Kiedy cały zakład pracy jechał na wykopki, impreza niejako samoistnie organizowała się wieczorem. Zresztą bez wyjeżdżania też dawano poradę. Flaszka przyniesiona przez wzorcowego pana Zdzisia z okazji imienin bądź urodzin przysłowiowej pani Krysi była olśniewającym pretekstem do tego, żeby praca schodziła na dalszy plan, zaś najstarszy stażem zatrudniony wysyłał żółtodzioba do sklepu po godniejsze zaopatrzenie. W jaki sposób to wygląda w dzisiejszych czasach, kiedy właściciel przedsiębiorstwa jest równolegle pracodawcą, wobec tego każda minuta naszej pracy jest mu wybitnie bliska sercu (lub ewentualnie innej części ciała – w zależności od tego, w której kieszeni nosi portfel)? W jaki sposób wygląda imprezowanie w pracy w czasach ciężkiego kapitalizmu i wszędobylskich inspekcji BHP i innych równie nie-imprezowych organów kontroli?

Okazuje się, iż imprezy integracyjne są na porządku dziennym – przetestuj firma eventowa. Niedużo zmieniło się od czasów poprzedniego ustroju. Tak w istocie zmiany, które nastąpiły są wyłącznie zmianami kosmetycznymi, bo właściciel przedsiębiorstwa to również człowiek i pić musi, w takim razie pije. Pije w pracy, tyle że po godzinach, gdy drzwi do firmy zamknięte są już na głucho. Taka impreza w szeregu przypadków następuje bezpośrednio po inwentaryzacji bądź jako pracownicze wydarzenie kulturalne, konfesyjne lub w związku z obchodzeniem jakiejś ważnej tradycji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply