Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablica manipulacyjna – jak zrobić taką samemu

 Tablica manipulacyjna – jak zrobić taką samemu

Manualne zabawki sprawdzają się doskonale przy rozwoju dzieci. Nie tylko gwarantują one świetną zabawę na długie godziny, ale przy okazji bardzo dobrze działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz polepszają koordynację ruchową. Z takich też powodów już od pierwszych lat warto o takie zabawki zadbać, a jedną z ciekawszych propozycji są najróżniejsze tablice sensoryczne.

Tablice tego typu mają bardzo prostą budowę, ponieważ wykonuje się je ze sklejki lub drewnianej deski, z przymocowanymi rozmaitymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie mieć w sobie, zależy przede wszystkim od producenta, choć w niektórych przypadkach zrobić ją można zgodnie z własnym pomysłem. Powszechnie wykorzystywane są najróżniejsze zębatki, pokrętła, przełączniki czy suwaki, które można przesuwać, zamykać czy przekręcać. Bardzo dobrze sprawdzają się też elementy mające przyciski, na przykład telefony, piloty czy kalkulatory.

Natomiast do stymulowania słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy też cymbałki, choć przy nich dorośli uzbroić się będą musieli w spokój i cierpliwość. Na rynku jest dostępnych dużo różnych tablic, które się od siebie różnią rozmiarem, ilością zamocowanych elementów i ich rodzajem. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, tak więc tablica edukacyjna nie może posiadać żadnych ostrych elementów, które mogłyby w jakiś sposób zranić. Oprócz tego wszystko powinno być też przymocowane we właściwy sposób, aby nie zostało urwane przy bardziej intensywnej zabawie.

Taka tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez żadnych problemów można było wszystko przesuwać czy dotykać. Nie należy jednak przesadzić z ilością przymocowanych przedmiotów. Jest zalecane, aby tablice edukacyjne nie miały ich powyżej dwudziestu, ponieważ wtedy dzieci najbardziej efektywnie je wykorzystują. Ale warto sprawdzić, żeby trochę się różniły trudnością, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha odpowiednie wyzwanie, jakie będzie on chciał sam pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

1 Komentarz

  • Sprawdź jak działamy na rozwój dzieci Łódź poprzez nasze warsztaty. Zapisz swoje dziecko na nasze warsztaty, na których będzie mogło rozwijać swoje zainteresowania, poznawać nowych ludzi.

Leave a Reply