Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Psycholog dziecięcy doradza – jakim sposobem kurować nerwicę u potomka?

Cechą specyficzną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wyznaczonej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń kwalifikuje się między innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, niejednokrotnie zwane również lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się lęku bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak znaczące, że czujący go człowiek rozpoczyna się panicznie bać – pomóc ma prawo terapia dziecięca gdańsk. Stąd też określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Połączone z napadami strachu doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady strachu nie mają charakteru ciągłego, są w stanie niemniej jednak pojawić się nieraz w rozmaitych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ucisk w skroniach, a także w szeregu przypadków pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś kiepskiego, umrze, lub ewentualnie ulegnie wypadkowi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Psycholog dziecięcy doradza – jakim sposobem kurować nerwicę u potomka?

Dodaj komentarz