Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O jakich rzeczach należy pamiętać montując separator do oddzielania tłuszczu

 O jakich rzeczach należy pamiętać montując separator do oddzielania tłuszczu

Wiele firm które funkcjonują w branży gastronomicznej korzysta z dużej ilości najróżniejszego tłuszczu. Nie można go wylewać bezpośrednio do kanalizacji, ponieważ spowodować to może jej przytkanie, z tego też powodu niezbędne zastosowanie jest wówczas odpowiednich separatorów. Urządzenia te mają stosunkowo prostą budowę, ponieważ są złożone z dużej komory, w której na odpowiednio zaprojektowanych przegrodach zostaje zgromadzony tłuszcz.

Dlatego też posiadając takie urządzenie należy regularnie wykonywać serwis separatorów, bowiem jeśli się tego nie zrobi, to przestanie ono należycie działać. Szczęśliwie nie będzie z tym większych problemów, bo na naszym rynku funkcjonuje dużo firm oferujących tego typu usługi. Wybierając ofertę jednej z nich warto sprawdzić, czy dysponuje ona wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami, aby nie było potem jakiś kłopotów wiążących się z niedopełnieniem obowiązków środowiskowych.

Samo przegląd separatorów wykonywane jest za pomocą wyspecjalizowanego samochodu, jakim trzeba podjechać tak blisko jak jest to możliwe, a następnie przy pomocy węża ściągnąć z wnętrza płynny tłuszcz. Ten jest następnie utylizowany w odpowiedni sposób, tak aby nie szkodzić środowisku. Z tego też powodu ważne jest to, aby separator został zamontowany w miejscu do jakiego będzie wygodny dostęp. Jeżeli inaczej się zrobi i firma oferująca serwis będzie musieć wymyślać nietypowe rozwiązania, to wtedy zapewne też i będzie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply