Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Negatywne aspekty picia kawy

 Negatywne aspekty picia kawy

Organiczny związek chemiczny czyli kofeina występująca w kawach i czekoladach niesie za sobą wiele problemów. Ma ona właściwości psychoaktywne. Dodawana jest ona do wielu napojów energetycznych i słodyczy, jakich zadaniem jest pobudzenie osoby, która z tego korzysta. Podobne właściwości posiada teina, która jest głównym składnikiem herbat. Działa ona niemało wolniej lecz dłużej aniżeli kofeina, w celu zachowania w jak najdłuższym czasie sprawności fizyczne i psychicznej.

Picie kawy lub kofeiny w dużych ilościach jest niezwykle niebezpieczne. W szczególe wpływa na komplikacje z sercem, ma okazję powodować zgagę itp. Badacze stwierdzili, że kofeina ma prawo doprowadzić nawet do śmierci jeśli w ludzkim organizmie ilość tego związku przekroczy 10 gramów. Jest to około 40- 120 filiżanek kawy. Szczególną uwagę muszą zwrócić kobiety które są w ciąży. Nosząc pod piersią swoja pociechę nie są w stanie nadużywać tych związków bowiem dawka nawet o połowę mniejsza dla noworodka ma prawo być śmiertelna.

Nie świadczy to, iż mamy gruntownie wycofać się z tych napoi – przetestuj kawa mielona do ekspresu. Należy po prostu kontrolować się pod względem ilości. Jeżeli zauważymy, iż jesteśmy zbytnio pobudzeni, serce bije, jak by miało zaraz wyskoczyć nam z piersi należy skonsultować się z lekarzem oraz ograniczyć teina czy kofeinę do śladowych porcji a najodpowiedniej przestać je używać na pewien czas. W Polsce kultura picia herbaty nie jest bogata, jednakowoż to powoli się zmienia. Polacy coraz chętniej sięgają po różnorodnego typu gatunki herbat doceniają Ci rozpoznając jej wartości i smak. Herbata lubiana jest zwłaszcza przez Chińczyków i Anglików.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply