Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kaszel u psa i komplikacje z krążeniem – weterynarz radzi

 Kaszel u psa i komplikacje z krążeniem – weterynarz radzi

Duża grupa właścicieli psów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – koci okulista warszawa. Od czasu do czasu sami podajemy naszym zwierzakom leki, syropy, jednakże rzadko obserwujemy jakiekolwiek efekty. Właściciele czworonogów twierdzą, iż ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze oraz od tego czasu natarczywie kaszlą. Domowa terapia nie daje rezultatów, właśnie dlatego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

Podczas takiej wizyty zazwyczaj prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, iż kaszel u czworonoga ma kompletnie inne podłożenie, niż przeziębienie.

W większości wypadków okazuje się, że kaszel jest tylko jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie ludzkim. Schorzenie to nosi profesjonalną nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się powiększonym sercem. W takiej sytuacji użytkuje się przeważnie właściwe leczenie, a też wprowadza dietę, co już po kilku tygodniach przynosi doskonałe rezultaty.

Jedynie, albowiem właściwie leczony pies może znowuż odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. W szeregu przypadków zapominamy, iż fizjologia psa jest całkowicie inna niż człowieka oraz próbujemy stworzonego przez nas pupilka leczyć syropami oraz antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie wyłącznie nie poprawi samopoczucia psa, lecz w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u pieska jest nie tylko objawem złego krążenia, ale również może być przyczyną groźnej choroby płuc. Najczęściej jest, bo pierwszym zauważalnym objawem tejże choroby, jaka nieleczona nieustannie rozwija się oraz powoduje, ze pies czuje się coraz to gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, oraz większą część dnia po śpi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

1 Komentarz

  • Sprawdź, jak szybko możesz kupić ubezpieczenie psa online oraz ubezpieczenie dla swojego kota. Kupisz je szybko, przez internet, bez dużych formalności, wystarczy wypełnić krótki formularz, aby ubezpieczyć swojego zwierzaka.

Leave a Reply