Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem konstruować pozytywny wizerunek firmy – torby ekologiczne

 Jakim sposobem konstruować pozytywny wizerunek firmy – torby ekologiczne

Obecnie w niejednym sklepie jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Znamionuje je gigantyczna rozmaitość ze względu na swój ekologiczny zakres. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przeznaczane ekologicznym towarom. Prowadzona przez nas wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma oraz w szeregu przypadków nie przywiązujemy uwagi do oznakowań odnajdujących się na opakowaniach.

Aczkolwiek symbole te mają gigantyczne znaczenie i nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – również, jeśli gra toczy się o torby ekologiczne, jak torby ekologiczne producent. Oznaczeń tych jest niesłychanie dużo i należałoby choćby część z nich zapoznać.

Kiedy tak właściwie przy produkcie zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny produkt należy do żywności, jaka spełnia niezmiernie surowe normy oraz nie jest to artykuł z importu. Symbol mu przydzielany to Euro-liść. Następną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z informacją nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol opisuje Błękitnego Anioła oraz jest on przyznawany rozmaitym artykułom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec i jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeśli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, lub ewentualnie roślin możemy się spotkać z greckim certyfikatem definiowanym mianem Bio Hellas. Następny będzie niemało mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy towarze powiadają nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem przedstawiającym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Też opakowania biodegradowalne posiadają własne oznaczenie i powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Ostatnim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply