Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? Psycholog wspomoże

 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? Psycholog wspomoże

Rozwód jest niezmiernie kłopotliwa sytuacją nie tylko dla współmałżonków, niemniej jednak w szczególności dla dzieci jeśli je posiadają. Rozwód w zależności od okoliczności i podejścia współmałżonków ma okazję przebiegać w sposób spokojny bądź być przykrym przeżyciem. Jeśli będzie zachodziła ta druga sytuacja to w szczególności musimy zwracać uwagę na dzieci. Większa część rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jest to dla nich niemiłe przeżycie. Nie wiedzą w jakiej sytuacji się postawić.

Czy być za mamą czy niemniej jednak tatą, komu wierzyć jak każdy przedstawia inną wersję. Często nie zdajemy sobie sprawę z tego o tym, iż dziecko już długo przed rozwodem rozpoczyna wyczuwać nieprzyjemną sytuację w domu. Widoczne jest to chociażby w tym jak rodzice się do siebie odnoszą, oraz to że w ogóle niespędzaną ze sobą czasy. Porady psychologa w tej sytuacji są bardzo istotne – wobec tego wypróbuj psychoterapia uzależnień radom. Rodzice niejednokrotnie nie wiedzą jak oznajmić dziecku o rozwodzie.

Co poniektórzy unikają tego nadzwyczaj długo, aż do momentu kiedy tak właściwie już będzie po wszystkim, oraz jedno z rodziców się wyprowadzi. Takie działanie może wpłynąć negatywnie na dziecko. Sam rozwój to nieprzyjemne przeżycie, jednak nie powiedzenie o nim będzie o wiele czymś gorszym. Wskazówki psychologa traktujące rozwodu dotyczą zwłaszcza tego, że w trakcie rozmowy z dzieckiem, żadne z rodziców nie powinno podnoście głosu ani siebie nawzajem nie oskarżać. Postawienie dziecka w niemiłej sytuacji, wpłynie znacznie bardziej negatywnie. Dziecko po otrzymanej wiadomości będzie się martwić oraz bać, oraz w takiej sytuacji będzie zadawało nam dużo pytań.

Nieraz nie będziemy wiedzieć, jak na nie odpowiedzieć. Warto wobec tego tu też skorzystać z rady psychologa. Jeśli pragniecie dowiedzieć się o wyznaczonym sposobie rozmowy z dzieckiem, to takiej nie ma. Każde dziecko jest inne i wiadomości złe, skomplikowane oraz nieprzyjemne bierze do siebie w różnorodny sposób. Czasem reaguje dość spokojnie, jednak potem zamyka się w sobie. Nieraz ta reakcja ma prawo być burzliwa, i dziecko będzie krzyczało.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply