Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Holowanie auta do warsztatu – pomoc w trakcie trasy

 Holowanie auta do warsztatu – pomoc w trakcie trasy

Do w najwyższym stopniu prostych renowacji auta należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy wymagać: lewarka, klucza, kola rezerwowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wtenczas trójkąt jest niepotrzebny, jeżeli na trasie to trójkąt stawiamy ok 100m od wozu. Samochód zostawiamy na wrzuconym biegu oraz zaciągniętym hamulcu manualnym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej aniżeli z tej, z jakiej złapaliśmy gumę. Jest to niezwykle ważne i powinniśmy o tym pamiętać.

Jeżeli mamy założone kołpaki to trzeba je zdjąć, albowiem zasłaniają śruby. Aby zdjąć kołpaki chwytamy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt oraz kontestujemy je. Przed podniesieniem wozu na lewarku luzujemy śruby w kole, bezsprzecznie w tym, w którym mamy awarię. Ściągając koło czynimy to czule uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło stabilności. Przykręcamy koło zapasowe oraz ostrożnie opuszczamy pojazd na ziemię.

W następnej kolejności usuwamy lewarek. I co istotne warto na koniec spowodować powtórnie umocowanie kół albowiem w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, która może doprowadzić do śmiertelnego wypadku – skutkiem tego już dzisiaj przetestuj laweta Kraków. Zamiana żarówki w wozie to w żadnym razie nie jest taka łatwa sprawa jakby się wydawało. Modele samochodów do roku 1998 miały dość miejsca by bez ograniczeń manewrować przy osłonie kurzowej.

W samochodach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz mniejsze oraz przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W co niektórych modelach wozów wymiana żarówki jest o wiele bardziej karkołomna oraz by wymienić żarówkę należy zdemontować pełną lampę. Jeżeli mamy starszy model wozu wymianę żarówki rozpoczynamy od podniesienia maski i otwarcia osłony kurzowej, później wypina się wtyczkę z kablami poprzez delikatne ruchy w prawo lewo i przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami w owym czasie dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply