Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Forma zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

 Forma zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

W minionych latach coraz trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania, taka sytuacja jest zwłaszcza widoczna od początku bieżącego roku, kiedy instytucje finansowe rozpoczęły wprowadzać w życie tak nazywaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w takim razie tak w istocie zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze atrybuty, poza czysto popłatnym, są w stanie mieć tutaj znaczenie? Okazuje się, że nadzwyczaj ważnym kryterium jest wiek osób ubiegających się o kredyt hipoteczny – Kredyt Hipoteczny. W ogólności łatwiej jest zdobyć wyższa sumę kredytu w młodszym wieku, w następstwie tego zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu lub mieszkania, bowiem ma okazję okazać się, że jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wielkości jak 30 latkowie, bezsprzecznie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje atrakcyjna sytuacja, kiedy okazuje się, że mąż i żona występujący o kredyt hipoteczny są w rozmaitym wieku i że dzieli ich dosyć kolosalna różnica wieku. W takich sytuacjach banki stosują różnorodną politykę przyznawania kredytu, najczęściej jest tak, że brany jest po uwagę ten z małżonków, jaki jest starszy, jeżeli gra toczy się o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki stosują jeszcze taki sposób, iż liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków oddzielnie, a potem sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply