Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego przy budowie domu potrzebna będzie pomoc geodety

 Dlaczego przy budowie domu potrzebna będzie pomoc geodety

Budowanie swojego wymarzonego domu będzie się wiązać z wieloma obowiązkami. Nie można sobie tak po prostu wykopać dziurę pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Trzeba też współpracować z kilkoma specjalistami, a jednym z nich będzie geodeta. Pomoc geodety potrzebna będzie w kilku przypadkach.

Pierwszy kontakt niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, między innymi po to aby poznać dokładnie jej granice. Bardzo się to także może przydać do stawiania ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych sporów z którymś z sąsiadów. Jeśli się ma znaleziony plan domu trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To również należy do zadań geodety, który wykona wszystko opierając się na mapie projektowej. Na takiej mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak też wszystkie przyłącza.

Jeżeli cała dokumentacja zostanie zatwierdzona i właściciel uzyska pozwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie wyznaczyć należy na obszarze działki miejsce, w którym zostanie postawiony budynek. To również będzie należało do obowiązków geodety, który musi w tym celu zamontować w wyznaczonych miejscach znaki geodezyjne. Mają one duże znaczenie, ponieważ w oparciu o nie będą wykonywane fundamenty. Na tym etapie jest również do ustalenia położenie wszystkich instalacji, jeżeli przebiegać one będą pod powierzchnią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na terenie budowy, już po jej zakończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i zobaczyć czy wszystko wykonane zostało zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

1 Komentarz

  • +Reklama+

    Planując remont podjazdu, warto rozważyć ukladanie kostki brukowej. Jest ona nie tylko estetyczna, ale również wytrzymała na warunki atmosferyczne, co sprawia, że służy przez wiele lat bez konieczności częstych napraw.

Leave a Reply