Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy świadectwo energetyczne jest obecnie wymagane

 Czy świadectwo energetyczne jest obecnie wymagane

W niedługim czasie posiadaczy trochę starszych domów i mieszkań czeka kolejna poważna rewolucja. Będą się oni bowiem musieli postarać o zrobienie energetycznego świadectwa, jakie będzie wymagane dla każdego budynku. Jeśli ktoś zamierza nie robić tego, to musi mieć świadomość że w ten sposób się naraża na grzywnę wynoszącą nawet do pięciu tysięcy.

Takie Świadectwo energetyczne to po prostu dokument, jaki ma za zadanie poinformować o zapotrzebowaniu budynku na energię, wiążącą się zarówno z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak też podgrzewaniem wody oraz oświetleniem. A wszystko to w ogromnym stopniu uzależnione jest od stanu technicznego i zastosowanych technologii i materiałów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą kilka istotnych informacji. Po pierwsze w dokumentach tych muszą się znaleźć aktualne zdjęcia frontu obiektu, a także dokładny plan nieruchomości wraz ze wymiarowanymi pomieszczeniami.

Potrzebna też będzie informacja o tym, jaką mają grubość i ocieplenie stropy i ściany, a także z czym dany lokal sąsiaduje. Z ważnych informacji trzeba jeszcze wymienić sposób ogrzewania budynku oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Istotną częścią każdego certyfikatu są obliczenia zrobione przez osobę go wykonującą. Takie wyliczenia są oparte na podanych przez właściciela informacji, z tego też powodu nie można tu przekazać fałszywych danych. Jeśli zostanie to wykryte, to certyfikat straci ważność, a dodatkowo można się narazić na finansowe konsekwencje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply