Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy osoby niepełnosprawne same mogą kierować autami

 Czy osoby niepełnosprawne same mogą kierować autami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka dużej części społeczeństwa w naszym kraju. Dlatego niezwykle istotne jest to, żeby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Tak naprawdę to dotyczy wielu różnych obszarów życia, w tym również wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z istotniejszych rzeczy jest na przykład przystosowanie samochodów do kierowania nimi przez osoby, które na przykład mają problemy z nogami.

Przy nich tradycyjne naciskanie gazu czy hamulca nie będzie możliwe, ale na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, jakie mogą w tym pomóc. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a jest to po prostu ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm w skrócie jest także znany RGH Veigel, a całe sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła albo dźwigni. Można go zamontować w większości aut wyposażonych w automat, i umożliwia płynne i bezpieczne sterowanie pedałami.

Dzięki dobrej jakości ten układ umożliwia pełną kontrolę pojazdu, nawet w niestandardowych przypadkach. Spore możliwości regulacyjne pozwalają każdemu użytkownikowi dostosować położenie do swoich wymagań, co przełoży się także na wygodę nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca posiadają dodatkowe funkcje, bardzo przydatne w czasie codziennej jazdy, na przykład takie jak włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Bardzo duży nacisk podczas projektowania został postawiony na kwestie związane z bezpieczeństwem, dlatego też to urządzenie jest używane przez wiele firm samochodowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply