Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co się bardziej opłaca – prawnik na zlecenie czy na etacie

 Co się bardziej opłaca – prawnik na zlecenie czy na etacie

Wielu przedsiębiorców bagatelizuje nieco rolę dobrego prawnika w firmie. Wychodzą oni z założenia że większością spraw mogą się zająć pracownicy albo oni sami, i nie trzeba wtedy ponosić dodatkowych wydatków.

Myślenie w taki sposób jest jednak krótkowzroczne, ponieważ zdarza się niekiedy, że przez niedopatrzenie firma poniesie jakąś dużą stratę. Na przykład wtedy gdy jakiś kontrakt zawierał będzie nieodpowiednie paragrafy, aby przy jakimś sporze był to argument dla kontrahenta. Z tego też powodu trzeba jednak zdać sobie sprawę, że obsługa prawna spółek to nie wymysł i fanaberia, a rzeczywista potrzeba.

W praktyce sytuacji w jakich przyda się jakiś doświadczony Prawnik Nieruchomości jest naprawdę dużo. Reprezentacja w sądzie, opracowywanie rozmaitych pism i wezwań czy doradzanie przed podjęciem ważnych biznesowych decyzji to również przypadku, które należałoby skonsultować z fachowcem. Szczególnie że w sumie nie ma konieczności, żeby takiego prawnika zatrudniać na cały etat.

Przy dużych firmach rzeczywiście pomyśleć można o takiej opcji, ale przy małych wystarczy bez problemu jakaś dobra prawo farmaceutyczne kancelaria, do jakiej co pewien okres czasu podeśle się zlecenie. Istotne przy tym jest tym to, aby znaleźć osobę, z jaką współpraca będzie się opłacała. I nie chodzi tylko o kompetencje, bo te oczywiście są bardzo ważne. Lecz również o to, jakie prawnik będzie posiadał podejście do klientów, jak się z nim będzie rozmawiać i jak wygląda dostęp do niego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje

Leave a Reply